Programme Committee

Adegboyega Ojo
Alejandra Cechich
Alexander Ryjov
Alexopoulos Charalampos
Amit Prakash
Andrei Chugunov
Andrzej Sobczak
Anna Picco-Schwendener
Ayman Alarabiat
Barbara Re
Bryan Ho
Calvin Leong
Carlos Chesñevar
Carlos Jiménez
Christian Rupp
Craig Orgeron
Cristina Braga
Cristina Zubillaga
Dapeng Liu
David Valle-Cruz
Débora Dutra
Delfina Soares
Dennis Anderson
Devendra Potnis
Dmitrii Trutnev
Dongpo Dend
Edgar Gomez
Edy Portmann
Efthimios Tambouris
Elisabete Simões
Elsa Estevez
Eric Lim
Eriks Sneiders
Erwin Alampay
Evgeny Styrin
Fabro Steibel
Fatemeh Ahmadi
Felix Tan
Flavio Corrêa
Gabriela Viale Pereira
Gaston Concha
Gbenga Adebusuyi
Glenn Matthews
Gonçalo Dias
Hamida Skandrani
Hans School
Harekrishna Misra
Hasnain Bokhari
Hatem Ben-Sta
Hiroko Kudo
Hsien-Lee Tseng
Icegov Secretariat
Ignacio Criado
Ilias Pappas
Irfanullah Arfeen
Isabel Ferreira
Jacob Rendtorff
Jaroslav Berce
Javier Tresoldi
Jean-Pierre Auffret
Jenny Sanchez-Torres
Jeremy Millard
Jing Zhang
Joana Carvalho
João Silva
Johanna Awotwi
Jorge Abin
Jungwoo Lee
Karim Hamza
Kim Andreasson
Lasse Berntzen
Lemuria Carter
Leonidas Anthopoulos
Lina Moreno
Lizzy Ofusori
Lorenzo Cantoni
Lorenzo Madrid
Louise Thomasen
Luca Buccoliero
Luis Camarinha-Matos
Luis Luna-Reyes
Luis Sabucedo
Luís Amaral
Luís Barbosa
Lukasz Porwol
Lyudmila Vidiasova
Majed Ayyad
Manuel Bolivar
Manuella Ribeiro
Marco Prandini
Maria Gintova
Maria Monteiro
Maria Wimmer
Marijn Janssen
Mario Peixoto
Mark Gregory
Marta Poblet Balcell
Mathias Hatakka
Meghan Cook
Merrill Warkentin
Mesfin Belachew
Mila Gasco
Moinul Zaber
Monica Liu
Mortaza S. Bargh
Morten Nielsen
Muhaemin Sidiq
Nidhi Mali
Niels Netten
Nuno Lopes
Olga Parkhimovich
Pablo Fillottrani
Paul Hector
Paul Kariuki
Paulo Silva
Peter Parycek
Peter Winstanley
Rahul De’
Ralf Klischewski
Ralf-Martin Soe
Ramon Gil-Garcia
Rehema Baguma
Ricardo Matheus
Robert Krimmer
Roger Harris
Rony Medaglia
Rui Lourenço
Rui Quaresma
Saleem Zoughbi
Sara Fernandes
Sehl Mellouli
Shan Pan
Shuo Li
Soon Chun
Soumaya Ben Dhaou
Steve Adeshina
Sunil Choenni
Taewoo Nam
Tagelsir Gasmelseid
Theresa A. Pardo
Tomasz Janowski
Tomaž Deželan
Tung-Mou Yang
Tupokigwe Isagah
Vassilios Peristeras
Vishanth Weerakkody
Voahangy Rakotonirina
Wenzeng Lyu
Wojciech Cellary
Yannis Charalabidis
Yiwei Gong
Yuri Misnikov
Yury Kabanov